Dnes je
nadp_sk_task.gif, 16 kB

Stránky o mé práci na ZŠ Fr. Kupky v Dobrušce - výtvarné výchově, výstavách a všeličem jiném

Poslední aktualizace

(první je měsíc)

DIVADLO

Prvotním záměrem nebylo hrát divadlo, nýbrž vyrobit v hodinách výtvarné výchovy loutku. Jak, bude popsáno na jiném místě. Výroba se zdařila nad očekávání dobře. Děti začaly hrát s loutkami drobné role a to už byl jen krůček "velkému" divadlu (fotografie). Pro naše loutkové představení jsme s dětmi vybrali tyto veršované pohádky:

Smolíček Pacholíček
verše Jiří Žáček
Dlouhý Široký a Bystrozraký
verše Miloš Kratochvíl
Sněhurka a sedm trpaslíků
verše Jiří Havel
Rozum a Štěstí
verše Miloš Kratochvíl
Zlatá rybka
verše Jiří Žáček
O chytré princezně
verše Miloš Kratochvíl
Čert a Káča
verše Jiří Žáček
Tři přadleny
verše Miloš Kratochvíl

Jako zdroj jsme použili dětské časopisy, děti hledy doma i v knihovně. Do "užšího výběru" postoupilo devět pohádek, jednu - pohádku Řepa velká jako Říp od Jiřího Žáčka - jsme nakonec ještě vyřadili. Dětem se zdála moc jednoduchá.

Inspirujte se maňásky, se kterými jsme hráli divadlo s 5.C v červnu 2004. Pohádky používám stále stejné, režie je ale pokaždé jiná, protože se na ní podílejí ve velké míře děti a každý kolektiv je jiný. Užili jsme si spoustu legrace, hlavně při velmi netradičním undegroundovém ztvárnění Sněhurky (hraném pouze jako komorní představení). Jen škoda, že neexistují žádné fotografie ze zdařilých představení, která byla určena pro děti z ostatních (převážně nižších) ročníků. (Malá technická: první obrázek je detail hlavičky, druhý celý maňásek.)

Trochu atmosféry z "dílny" malých tvůrců z 5. A na podzim 2005 - fotografie. Vyráběli jsme opět maňásky.

No a pokud si chcete takového maňáska vyrobit, podívejte se do sekce "Návody".

Maňáskové představení květen / červen 2006. Děti z 5. A zahrály divadlo pro předškoláky z obou školek. Při generálce byly jako diváci děti z prvních tříd naší školy. Pohádky se líbily i čtvrťákům a páťákům. Fotografie jsou i ze zákulisí :-) a záznam představení vysílala místní kabelová televize.

[CNW:Counter]
Valid HTML 4.01! Valid CSS!