Dnes je
nadp_sk_task.gif, 16 kB

Stránky o mé práci na ZŠ Fr. Kupky v Dobrušce - výtvarné výchově, výstavách a všeličem jiném

Poslední aktualizace

(první je měsíc)

GALERIE

V téhle části plánuji galerii panelů vzniknuvších za účelem prezentace na výstavách. Neb je to plán, jehož realizace mi nějaký ten pátek zabere, budete se muset, milí návštěvníci, ozbrojit trpělivostí. Prozatím si přečtěte básničky. Většina z nich patří k panelům, některé ještě na svůj panel čekají - je ve stádiu zrodu, coby nápad dosud neuvedený v "papírovou" podobu. Některé verše spatřily světlo světa díky profesionálnímu utrpení a protivenství, třeba Pyšný páv, Strašidla nebo Kouzelný strom, Chrní v trní a další.

Moje utrpení však dostatečné zřejmě není :-). Při té příležitosti nabízí se citát z pera Otakara Březiny - velikána české literatury - k zamyšlení a kolegům pro ducha podporu:

Učitelství jest těžký, robotný úřad vysilující duši, ochromující fantasii, pijící sílu z organismu. Děti, přicházející do školy, jsou zlé, svéhlavé, bludně vychované bytosti, rafinované, zlomyslné, zhýčkané, zbloudilé, instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se po pěti hodinách vyučování fysicky i duševně vysílen, disgustován, umrtven, zatemněn, tupý, mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhrazena mé duševní práci, a i tu nedostavuje se vždy disposice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.

(Otakar Březina Anně Pammrové, 8.10.1892)

Říkadla níže uvedená věhlasu díla Březinova samozřejmě nikdy nedosáhnou. Což ovšem nikterak nevylučuje můj pokus o jejich medializaci.

Velká píseň malého umělce
Úvodní píseň k vernisáži, zpívá se na melodii OH, SUSANNA ve zpěvníku Já písnička 3, str. 155 (česky Ó, Zuzano).
Balón
Bílý chrup
Domečky
Duha
Fantazie
Hra
Chrní v trní
Indián
Jak otrávit Sněhurku
Kouzelný strom
Motýlku, motýlku
Nálada
Náš rok
Na návštěvě v Japonsku
Pyšný páv
Rybář
Sídliště
Strašidla
V našem hradě straší
Velikonoční vejce
Záhada
Zlatá rybka
???
[CNW:Counter]
Valid HTML 4.01! Valid CSS!