Dnes je
nadp_sk_task.gif, 16 kB

Stránky o mé práci na ZŠ Fr. Kupky v Dobrušce - výtvarné výchově, výstavách a všeličem jiném

Poslední aktualizace

(první je měsíc)

KONTAKT

Pokud náhodou někdo touží vědět, kdo je osoba, která spáchala obsah těchhle stránek, design a zdroják, složila básničky, a kdeže to pracuji, tak tady je adresa mého pracoviště:

  • Mgr. Libuše Hainišová
  • Základní škola Fr. Kupky
  • Dobruška
  • 518 01

Vystudovala jsem učitelství pro 1. stupeň ZŠ se specializací na výtvarnou výchovu a na ZŠ Fr. Kupky v Dobrušce učím od roku 1987. Abych nezakrněla, dál se vzdělávám v oboru (hlavně proto, že mě to baví a je to pro mě přínosné). Absolvovala jsem např. cyklus seminářů arteterapie, grafické techniky, malbu na hedvábí, batiku, paličkovanou krajku, keramiku, slámování a další. Tvůrčí proces ve výtvarné výchově je pro mou práci podstatný a přeměňovat neposkvrněný materiál či "odpad" v hodnoty má svůj půvab. Leckdy je to i naopak, ovšem důležitý je proces, ne jen výsledek, takže smysl má i tahle varianta. V poslední době se však převážně věnuji výuce angličtiny na I. stupni.

Internetové stránky tvořím jako hobby ve volném čase. Známý, který často mluvil o svých stránkách, vzbudil mou zvědavost, takže jsem se začala zaobírat myšlenkou na stránky vlastní. Tušila jsem, že by se mohla znalost moderních technologií hodit k prezentaci mé práce. :-) Někdy na jaře 2003 jsem uplichtila svoji první stránku. Myšlenku jsem dovedla do stádia celkem pokročilého. A využila jsem toho i při dalším povinném vzdělávání, takže v rámci SIPVZ obdržela na své znalosti i papír :-) ve volitelných modulech "Publikování na internetu" a "Počítačová grafika a digitální fotografie", které mi byly z nabízených nejbližší. Ostatně, proč neprezentovat výsledky tvůrčí práce, když tu skvělou možnost internet nabízí.

Kromě práce, která spolkne největší díl mého času, pěstuji kombuchu (Medusomyces Gisevii LINDAU), tibetskou houbu a tibi, ve špajzu chovám pavouka (někde jsem četla, že zásobám neškodí, naopak likviduje škůdce), sbírám houby (vyzkoušejte smažené naložené hadovky smrduté - Phallus impudicus - ve stádiu "vejce" - bezkonkurenční silvestrovská pochoutka) a občas vařím garbanzo (skvělé mexické jidlo, které jsem si pro častou nedostupnost surovin poevropštila).

Bez fotografií by tenhle web ztratil smysl a děkuji za ně Jiřině Vlkové, Pavlu Štěpánovi, Ing. Jaroslavu Hamplovi, kolegyním Janě Poláčkové a Mileně Hofmanové, kteří použili k fotografování akcí vlastní záznamovou techniku. Existuje i video z divadla a první vernisáže, které natočil Ing. Luděk Břoušek. Některé z výstav natočil Zdeněk Friml a záznamy vysílala i dobrušská kabelová televize. Spoustu jsem toho fotografovala a skenovala sama.

Kdyby někdo, čistě náhodou, chtěl ještě e-mail, tak klidně pište.

Malá technická: když už jsem se zmínila o tom odpadu, pokud čtete tyhle stránky, jste někde z mého okolí a Vaše firma produkuje odpad využitelný ve škole (papírové odřezky, kazové látky, stuhy, polystyrénové kousky, drátky apod.), budu velmi ráda, nabídnete-li ho k použití.

[CNW:Counter]
Valid HTML 4.01! Valid CSS!